këmishë dhe pantallona të shkurtra do të jetë e bardhë me çorape blu. 3 Chelsea thuhet se do të veshin një çantë larg ngjashme me fanellën e tyre 2017/18, foto lart
Shawn Porter beson se lufta e tij i ardhshëm do të jetë kundër Errol Spence.

Peshë e lehtë Mbreti WBC mbrojti kurorën e tij në një vendim të ndarë fitore të diskutueshëm mbi Yordenis Ugas në mars 9. 2 Shawn Porter me rripin e tij WBC Një javë më vonë, kampion IBF mbyllur nga Mikey Garcia dhe tani një periudhë bashkimi është duke u shpalli mes çiftit. Kur u pyetën në lidhje me lëvizje e tij të ardhshëm, Porter tha një grupi të gazetarëve: “Unë mendoj se kemi marrë Errol Spence tjetër, njeriu, ne do të shohim.

Oh yeah, kjo është një pay-per-view lufta … 2 Errol Spence me rripin e tij IBF “Unë jam tashmë kthyer në palestër, unë tashmë jam kthyer duke bërë çdo gjë që duhet të jetë gati për të sa herë që thirrja vjen për këtë luftë. “Porter më parë ka mbajtur rrip peshë e lehtë IBF, por humbi atë në Kell Brook në vitin 2014. Spence mori rripin prapa në Amerikë duke ndalur Brook tre vjet më vonë, ndërsa Porter mundi Danny Garcia për të marr shtatorin WBC fundit.

Tani, të dy amerikanët kanë tituj dhe një bashkimi duket e pashmangshme. FUNDIT boks NEWS START përhapur lajmin Eddie Hearn zbulon datën e re e mundshëm për të ardhshëm Reporter lufta VEPRIMIT Callum Smith puthi nga Pulev fton avokat; e akuzon atë për të reja, sulm shtesë seksuale të nxehtë Dejvid Prajs trondit tifozët me jashtë-of-karakter, pasthirrmë-ngarkuar shpërthim 50/50 Eddie Hearn i përgjigjet kërkesës Deontay Wilder të një ndarje 50/50 për të luftuar AJ në veprat Eddie Hearn zbulon kur ne mund të shohim Anthony Joshua luftuar Oleksandr Usyk Amir Khan’t Amir Khan shpjegon se pse ai ishte aq i varfër në luftën e fundit me Samuel Vargas çfarë tjetër?

Tyson Fury trajner zbulon që lufta është më e mundshme të ardhshëm: Joshua ose Wilder i mërzitur që vjen? Khan paralajmëron Crawford e “shokut të madh ‘, nëse ai e mbikëqyr atë për luftën e ardhshme super rendit krye dhjetë kile-për-kile boksierët sot në botë, duke përfshirë edhe Canelo dhe Joshua CON MAN McGregor është’ një herë në jetë ‘, por MMA ekspert mbështet atë për të bërë UFC kthehen datë DELAY synuar për Fury vs Wilder rematch vendosur të zhgënjej boks tifozët rendit boksierët Top britanikë ende për të fituar një titull botëror, duke përfshirë Whyte, Eubank Jr dhe Buatsi “unë mund të ketë për të shkuar në oborrin e tij përsëri në Dallas për të marrë punën e bërë “, vazhdoi Porter,” Por Marvin [Hagler] e bëri atë.

app 1xbet

I dua Marvin, I’mma të bëjë atë, too. “Tani për tani, e gjithë kjo është vetëm të flasim, unë kam Gotta merrni në atje dhe të bëjë atë. “Ashtu si kam thënë më parë, unë nuk jam i frikësuar për të marrë në atje dhe të bëjë atë.”
Ju do të keni për të shkuar mbrapa gati dy vjet për të gjetur kohën e fundit Liverpool pësoi një humbje në ligë në tokën në shtëpi.

Ishte data 23 prill 2017 kur Crystal Palace Sam Allardyce e tronditi në qytet dhe deklaroi një 2-1 fitore të shkëlqyer në Anfield, të gjitha në sajë të një mbajtëse nga ish-Kuq krishterë BENTEKE. 2 Christian BENTEKE shënoi dy gola kur Crystal Palace mundi Liverpool – Herën e fundit Reds humbur një lojë Premier League në Anfield Liverpool nuk kanë shikuar prapa që, me të drejtuar e tyre të shquar në shtëpi dhe tani qëndron në 36 ndeshje – me dy klube të paturit e një rekord të mirë në Premier League.

Klubet Opta 2 Premier League me shkon gjatë pa humbje në shtëpi në histori (1992 e tutje) Chelsea vazhdoi një pabesueshme, dhe me sa duket, unbeatable 86-lojë dell që përfshin një periudhë katërvjeçare. E tëra filloi kur Claudio Ranieri udhëhoqi skuadrën e tij drejt fitores ndaj Fulham në mars 2004, me të drejtuar gjigant vjen në një fund ndaj askush tjetër përveç Liverpool kthehet në tetor 2008.

Xabi Alonso e shtrembëruar Përpjekja 10 minuta vënë krah për Luiz Felipe Scolari për shpatë, pas një magji të gjatë parrahur nën Jose Mourinhon dhe pastaj Avram Grant. Shumica Lexo në Futboll MUNGON ekip pabesueshme Bhoys Celtic në qoftë se ata kishin mbajtur Van Dijk, Wanyama dhe yjet lartë të menduarit të qeshur të shpejtë premte Funny Spurs hero kulti, kur Christian Gross kapi atë nga verdikti Man United e kanë bërë “gabim pashmangshëm ‘duke emëruar Solskjaer – Simon Jordan ‘ai është bërë pak e tij “Ish-shefi i Scotland thotë se ai do të japë, Adam Johnson një” shans të dytë “të ashpër” unë jam i kënaqur Solskjaer mori detyrën e Bashkuara … ata kurrë nuk do të fitojë titullin “- ish-Gunner JERSEY Man United në shtëpi kit rrjedhje: rrip djajtë e Kuq ‘e frymëzuar nga 1999 Champions League fitojë shumë i sjellshëm Man United për të paguar Molde £ 1 milion pas kohe Ole Gunnar Solskjaer e emërimit për një Spurs Kruse në bie verore për Gjermani ACE – katër vjet pasi ai ka refuzuar t’i Man City gëzuar një 37-lojë pamposhtur dell në Etihad ndërmjet vitit 2010 dhe 2012 nën Roberto Mancini, i cili udhëhoqi City për lavdi Premier League për herë të parë në historinë e klubit.

Duhet Reds të shmangur humbjen në Tottenham këtë fundjavë, ata do të shkojnë dytë të përbashkët përkrah kampionëve në fuqi në lidhje me shtëpinë e gjata shkon pa humbje që nga fillimi i Premier League. LIVE në talkSPORT talkSPORT është shtëpia juaj e futbollit jetojnë! Ja se çfarë të vjen deri në talkSPORT dhe talkSPORT 2 …

West Brom vs Birmingham (e premte, 07:45 pm) – talkSPORT 2 Brighton vs Southampton (e shtunë, 3 pm) – talkSPORT 2 West Ham vs Everton (e shtunë, 5:30) – talkSPORT Middlesbrough vs Norwich (e shtunë, 05:30) – talkSPORT 2 Portsmouth vs Sunderland (e diel, 02:30 pm) – talkSPORT 2
Jeta Mark Prince ka qenë plot me ulje dhe ngritje. Prince, 50, la një jetë të dhunës dhe drogës të bëhet një boksier i suksesshëm dhe babanë më të mirë ai mund të jetë për fëmijët e tij.

7 Mark Princi u dha një OBE më parë këtë javë Megjithatë, bota e tij shpërbë nga poshtë tij, pas humbjes shkatërruese e djalit të tij, Kiyan, të moshës vetëm 15 përsëri në maj 2006. Perspektiva Rinia QPR u godit me thikë për vdekje tragjikisht jashtë shkollës së tij në Edgware pas duke u përpjekur për të thyer një luftë.

Si pasojë e vdekjes së tij të parë të lindur-së, Prince kuptueshme e kishte të vështirë të procesit, me ndjenjat e zemërimit, ankthit dhe hakmarrjes në mendjen e tij. Por ai shpejt e ktheu vëmendjen e tij në drejtim të ndihmuar të tjerët dhe dhënien veten paqe në jetën e tij.

Djali 7 Markut, Kiyan, u godit me thikë tragjikisht për vdekje në Edgware në maj të vitit 2006 Princi ngritur ‘Kiyan Princi Fondacioni’ në kujtim të djalit të tij në fund, duke përdorur të folurit motivues dhe boks trajnimit për t’u angazhuar me të rinjtë në lidhje me thikë dhe krimit të bandës. Ai gjithashtu bëri tepër të një kthim në ring në 44, që ka katër lufton gjatë rrugës.

Dhe pas viteve të fushatës palodhur, Prince, i cili ka një diplomë nderi doktoraturë në Ministrinë, mori një OBE në Buckingham Palace në fillim të kësaj jave. Check out intervistën e plotë e Mark me korrespondentin boks talkSPORT e Gareth A Davies më poshtë … Marrja e OBE “Është një moment i tillë i fuqishëm.

Trembëdhjetë vjet më parë unë kam qenë pacing lart e poshtë këtë kat me emocione kaq shumë të ndryshme. Zemërimi, dhimbje, duke qarë, ankth, hidhërim. “Ju vetëm duan të shohin diçka të ndodhë. Por ju e dini se nuk ka rëndësi se çfarë ndodh me këtë djalë, ose në qoftë se ai përfundon në burg për jetë, ju kanë mbetur ende me këtë dhimbje – asgjë nuk do të sjellë birin tim. “Për të shkuar nëpër këtë proces ju keni një kohë të gjatë, ku ju nuk e di nëse ju mund të mbani në vazhdim e sipër. “Harrojeni bërë asgjë, harroni dhënë asgjë prapa, të harrojmë që ka një ndikim.